Telefonické objednávky: 0915 144 333
NÁKUPNÝ KOŠÍK: PRÁZDNY
KATEGÓRIE
TOP PRODUKTY

Ako správne vybrať kameru do auta

Každý majiteľ vozidla v dnešnej dobe nie je chránený od dopravnej nehody alebo od cestných pirátov, ktorí v poslednej dobe majú väčší pocit, že pre nich neplatia pravidlá, predpisy ani normy slušného správania. Vo väčšine prípadov dokázať svoju nevinu je ťažké, obzvlášť v prípade neexistencie svedkov. To je vlastne hlavné dôvody prečo sa DVR videokamery alebo čiernej skrinky do auta stávajú stále viac populárne v SR.

Najlepšie autokamery sú vybavené jednou alebo dvoma kamerami. Jedna z kamier je spravidla smerovaná pozdĺž smeru idúceho vozidla a "vidia" všetko čo sa deje pred ním. Ak je záznamník vybavený aj druhou kamerou, tak tá je smerovaná do priestoru pre cestujúcich (autobusy, taxi) alebo druhá kamera je napájaná cez kábel, takže si kameru môžete umiestniť na zadné sklo, kedy je snímaný aj zadok vozidla.

Kamery do auta sú väčšinou vybavené mikrofónom, ktorý umožňuje nahrávať video so zvukom. Každá kamera nahráva farebné video a moderné najnovčie autokamery obsahujú už aj GPS modul a G-sensor a detekciu pohybu. Pre video záznam pri slabom osvetlení alebo v noci majú takmer všetky naše kamery IR prísvit.

Nočné videnie

Mýty a fakty o nočnom videní kamier

Môže kamera v noci vidieť ako vo dne, keď má infra prísvit? Na čo tam vlastne sú? Prečo sú zábery z kamier v noci tmavé?

Výrobca uvádza, že má kamera nočné videnie ...

... A toto je uvedené u všetkých kamier. Každý model má totiž infra prísvit. Pozor ale - tento prísvit rozhodne nevyužijete na palube automobilu pre zhotovovanie videí. A to z niekoľkých dôvodov: infra prísvit by sa odrážal od predného skla, okolité svetlo alebo svetlo reflektorov je mnohonásobne silnejšie ako zabudovaný infraprísvit a z fyzikálneho hľadiska je to nemožné.

Kvalitu nočného videnia ovplyvňuje predovšetkým kvalita optiky - koľko prepustí svetla, natoľko bude na záberoch niečo vidieť. 

Nočné zábery sú skôr využiteľné v mestách, kde pouličné (alebo okolité) osvetlenie poskytne natoľko svetla, že je kamera schopná obraz pohodlne snímať.

K čomu je teda infra prísvit na kamere?

Infra-prísvit je dobrý v momente, kedy chcete vytvoriť fotografiu alebo video mimo vozidla, je tma, a chcete daný predmet mierne zvýrazniť. V tomto prípade je sila prísvitu dostatočná a jeho funkcia použiteľná.

Mimo mesta toho veľa vidieť nie je

Áno, bude vidieť len to, čo osvetlí reflektory. Napriek tomu, ak je optika kamery kvalitná a pred automobilom sa niečo stane, bude to na záberoch vidieť.

V noci nie je u protiidúcich vozidiel rozoznateľná ŠPZ

Toto je opäť záležitosť fyzikálnych princípov a žiadna kamera protiidúce ŠPZ neprečíta. Protisvetlo totiž dokonale presvieti snímajúce chip kamery, ktorý zníži svoju citlivosť podľa najsvetlejšieho bodu zapojenia, v tomto prípade teda podľa reflektorov protiidúceho automobilu. Kamera je vlastne prostisvetlom oslepená.

Nočné videnie je veľmi spoľahlivé v meste pri vyšších modelov. 

Rozlíšenie záznamu

Rozlíšenie nahrávania môže byť 640 × 480 (SD), 1280 × 720 (HD) alebo 1920 × 1080 (Full HD).

Najlepšie je, si vybrať model s podporou rozlíšenia videa: HD 720p (1280 × 720) alebo Full HD 1080p (1920 x 1080) pri 30 snímkach za sekundu.

Dátum a čas vo video súbore

Je to jedna z najviac užitočných funkcií. Väčšina moderných prístrojov dokáže uložiť aktuálny dátum a čas priamo do video súboru. Dostupnosť tejto funkcie nielen uľahčuje hľadanie potrebného videoklipu na SD karte, ale tiež výrazne zvyšujú šance pri policajnom vyšetrení, aby bol video záznam prijímaný ako dôveryhodný dôkaz.

Automatický štart kamery pri zapnutí / vypnutí zapaľovania

Túto funkciu vlastnú skoro všetky DVR auto kamery. Pri absencii tejto funkcie DVR auto kamera už nebude úplnú "čiernou skrinkou", pretože neustále bude vyžadovať manuálne zapnutie.

Cyklické nahrávanie

Základná funkcie autokamery. Po zaplnení SD karty sa nový videoklip automatický nahrá na miesto najstaršieho, a tým zaistí, že kamera bude nahrávať nonstop.

GPS prijímač

Veľmi dôležitý prvok u DVR autokamier. Do súboru nahrá údaje o polohe a rýchlosti vozidla.

G-SENSOR

Skoro všetky vylepšené modely DVR kamier majú tohto šikovného pomocníka. G-sensor umožňuje uložiť video (získané v okamihu prudkého zrýchlenia, náhleho brzdenia alebo nárazu) do osobitnej zložky na pamäťovej karte, ktorá je chránená proti prepísaniu. Týmto zachráni vaše citlivé dáta.

NAPÁJANIE

Všetky modely DVR autokamier môžu byť pripojené k zásuvke zapaľovača 12V pomocou priloženého napájacieho kábla. Niektoré modely môžu pracovať aj s 24V, tým sa rozširuje rozsah použitia týchto modelov vo vozidlách s rôznym typom napájania.

Dúfam, že sme Vám pomohli pri výbere jednej z naších autokamier. V prípade bližších informácii a otázok nás kontaktujte na info@spionsvet.sk alebo na tel.čísle: 0915 144 333

AKCIE
KVALITA
Ponúkame kvalitné produkty. Sme výhradným dovozcom jednotlivých značiek.
SPOKOJNOSŤ
Garancia vrátenia peňazí do 14 dní. Ak s tovarom nebudete spokojní, vrátime Vám plnú sumu.
ZÁRUKA
Zabezpečujeme bezproblémové a rýchle vybavenie reklamácií a záručných opráv. Záruka: 2 roky.
RÝCHLE DORUČENIE
Tovar, ktorý máme skladom odosielame do 24 hodín.
DOPRAVA ZDARMA
Pri nákupe nad 30 EUR.